ZADZWOŃ DO NAS:+48 662 260 238
DARMOWA DOSTAWA PRZY ZAMÓWIENIACH POWYŻEJ 150 ZŁ!
TYLKO TERAZ KOD -20%: "machunik20"

Kamienie naturalne i ich symbolika

Kamienie naturalne właściwie już od wieków fascynują ludzi swoją niepowtarzalną urodą oraz głęboką symboliką. To bowiem więcej niż bryła – kamienie naturalne są również nośnikami historii, mądrości natury i energii, która może wpływać na życie każdego z nas. Jako jedne z najstarszych skarbów Ziemi zostały one ukształtowane przez różnorodne procesy geologiczne, które odcisnęły na nich ślady czasu.

Czy kamienie naturalne mają niezwykłą moc?

Już od starożytności ludzie przypisywali kolorowym bryłom znaczenie duchowe oraz magiczne. Obecnie szlachetne kamienie są cenione nie tylko ze względu na swoje piękno, ale także traktuje się je w różnych kręgach jako narzędzia do uzdrawiania, medytacji czy rozwoju duchowego i osobistego.

Symbolika naturalnych kamieni

Każdy ze szlachetnych skarbów natury ma swoje unikalne znaczenie oraz szczegółową symbolikę. Zdecydowanie najpopularniejszym i najbardziej rozpoznawalnym kamieniem jest kwarc kryształowy. Uważa się go za talizman symbolizujący oczyszczenie oraz jasność myśli i umysłu. Zazwyczaj używany jest do medytacji oraz koncentracji.

Inny z niezwykle popularnych kamieni to oczywiście ametyst, którego symbolika dotyczy równowagi oraz spokoju. To także narzędzie wykorzystywane w radzeniu sobie ze stresem. Może być również pomocny w poprawie jakości snu. Ametyst, podobnie jak kwarc kryształowy, sprawdza się podczas praktyk medytacyjnych.

Bez negatywnych myśli…

Jeśli dręczą Cię uczucia związane z niepokojem, stresem czy negatywnymi myślami, fani naturalnych kamieni z pewnością polecą Ci niezwykły turmalin. Kamień ten uważany jest bowiem za ochronny oraz zwiększający poczucie niebezpieczeństwa. Nowa energia!

Kolejnym z kamieni popularnych wśród fanów naturalnych technik radzenia sobie z negatywnymi myślami czy stagnacją może być koral. Jest to bowiem kamień pasji oraz energii życiowej, która pomaga przecież w budowaniu pewności siebie oraz kreatywności w działaniu. Podobną symbolikę ma również larimar, czyli kamień związany z wyrażaniem siebie oraz dobrą komunikacją z otoczeniem – podobno wpływa on na wyrażanie uczuć oraz myśli.

Dodaj komentarz

Koszyk

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping