ZADZWOŃ DO NAS:+48 662 260 238
DARMOWA DOSTAWA PRZY ZAMÓWIENIACH POWYŻEJ 150 ZŁ!
TYLKO TERAZ KOD -20%: "machunik20"

Biżuteria z kamieni naturalnych – na co zwracać uwagę?

Biżuteria z kamieni naturalnych jest nie tylko ozdobą, ale także wyrazem pasji i miłości do natury. Każdy kamień naturalny jest niepowtarzalny, a jego piękno zachwyca i fascynuje od wieków. Dla wielu osób takie dodatki to nie tylko elementy stylizacji, ale również nośny kawałek natury, który ma pewne właściwości i znaczenia. Czym kierować się wybierając biżuterię z kamieni naturalnych? Odpowiedzi na to pytanie znajdziesz w tym wpisie.

Wybór kamienia, czyli krok numer jeden

Każdy kamień naturalny jest unikatowy, podobnie zresztą jak każda osoba. Wybór kamienia to więc kluczowy krok w pracowniach tworzących tego typu biżuterię. Wybierając kamień, warto zwrócić uwagę między innymi na jego typ. Na rynku dostępnych jest ich wiele rodzajów, każdy ma inną barwę oraz właściwości. Wybór kamienia zależy tutaj od Twoich preferencji i intencji. Kolejna kwestia to kształt i rozmiar. To te aspekty wpłyną na ostateczny wygląd biżuterii. Do wyboru zazwyczaj jest kilka opcji – kamienie gładkie, okrągłe bądź surowe i o nieregularnych kształtach. Ostatnia sprawa to jakość kamienia naturalnego. Te różnią się bowiem między sobą — warto więc zwrócić uwagę na klarowność, kolor czy ewentualne inkluzje, czyli wytrącenia, istotny bywa również połysk. Warto wiedzieć, że wyższa jakość kamienia naturalnego zwiększa jego wartość — zarówno tą estetyczną, jak i energetyczną.

Sposób obróbki kamienia

To jak kamień naturalny został przetworzony, ma ogromne znaczenie dla jego finalnego wyglądu. Tego typu materiały na biżuterię można ciąć, szlifować, grawerować i osadzać w różnorodnych oprawach wykonanych z różnych materiałów — najczęściej złota, srebra czy platyny. Od Ciebie i Twojego stylu i preferencji zależy, który wariant biżuterii z kamieni naturalnych wybierzesz.

Autentyczność i certyfikaty

Podczas zakupu biżuterii wykonanej z naturalnych kamieni zwróć uwagę na ich autentyczność. Dobrej renomy sklep bądź jubiler dostarczy Ci informacji na temat pochodzenia kamienia. Może także poświadczyć jego jakość z pomocą specjalnych certyfikatów.

Zapraszamy do naszego sklepu, znajduje się tutaj piękna biżuteria z kamieni naturalnych wykonana ręcznie z prawdziwą dbałością o detale.

Dodaj komentarz

Koszyk

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping