ZADZWOŃ DO NAS:+48 662 260 238
DARMOWA DOSTAWA PRZY ZAMÓWIENIACH POWYŻEJ 150 ZŁ!
TYLKO TERAZ KOD -20%: "machunik20"

Jak odpowiednio dobrać rozmiar bransoletki?

Bransoletki to nie tylko ozdoby, ale także pewnego rodzaju wyraz naszego stylu i osobowości. Jednakże, aby ten dodatek mógł się prezentować pięknie na nadgarstku, musi być odpowiednio dobrany pod względem rozmiaru. W tym wpisie podpowiemy Ci, jak to zrobić, aby Twoja bransoletka była nie tylko atrakcyjna, ale także wygodna.

Dlaczego rozmiar bransoletki jest ważny?

Warto wiedzieć, że dobrze dobrane bransoletki przede wszystkim wygodnie się noszą, ponieważ bransoletka nie uciska nadgarstka, a także nie obraca się podczas noszenia ich. Po drugie, są bezpieczne – nie ma dzięki temu ryzyka, że bransoletka zsunie się z nadgarstka. Ostatni aspekt to oczywiście względy estetyczne. Zbyt luźne, czy zbyt ciasne bransoletki nie prezentują się zbyt atrakcyjnie.

Jak odpowiednio dobrać rozmiar bransoletki w trzech krokach?

  • Użyj miarki krawieckiej bądź sznurka – przy ich pomocy zmierz obwód swojego nadgarstka. Jeśli używasz sznurka, oznacz miejsce, w którym sznurek krzyżuje się z samym sobą, a potem zmierz go za pomocą zwykłej linijki.
  • Dodaj luz! Nigdy nie dobieraj bransoletki o dokładnie takim samym rozmiarze co obwód Twojego nadgarstka. Postaraj się zawsze zostawić trochę luzu, tak aby bransoletka była wygodna.
  • Rodzaj bransoletki ma znaczenie — jeśli jest to bransoletka elastyczna, na przykład z gumki, możesz wybrać ją minimalnie luźniejszą. Natomiast bransoletki z zapięciem, takie jak karabińczyk czy klamra, powinny być trochę luźniejsze niż obwód nadgarstka.

Standardowe dostępne rozmiary bransoletek

Chociaż każdy nadgarstek jest zupełnie inny, istnieją pewne standardowe ich rozmiary, które być może będą dla Ciebie pomocne podczas doboru tego odpowiedniego. Wyróżniamy więc bransoletki w rozmiarze XS, które odpowiednie są dla nadgarstków o obwodzie około 14 centymetrów. Kolejno znajdziesz na rynku bransoletki w rozmiarach S (około 15 centymetrów), M (16 centymetrów), L (około 17 centymetrów) oraz XL (18 i więcej centymetrów). Dobór odpowiedniego rozmiaru biżuterii to klucz do komfortu noszenia, a także atrakcyjnego wyglądu. Warto więc o to zadbać!

Dodaj komentarz

Koszyk

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping