ZADZWOŃ DO NAS:+48 662 260 238
DARMOWA DOSTAWA PRZY ZAMÓWIENIACH POWYŻEJ 150 ZŁ!
TYLKO TERAZ KOD -20%: "machunik20"

Jak dbać o biżuterię ze stali chirurgicznej?

Coraz większą popularnością w świecie dodatków cieszy się w ostatnim czasie biżuteria ze stali chirurgicznej. Wszystko dzięki temu, że jest ona niezwykle trwała, wytrzymała i prezentuje się naprawdę elegancko. Biżuteria ze stali chirurgicznej stanowi więc znakomity wybór dla osób ceniących sobie wysoką jakość i modny design. Warto jednak pamiętać, że aby ta mogła być piękna i błyszcząca, ważne jest odpowiednie dbanie o nią. W tym artykule przedstawimy Ci więc praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji biżuterii ze stali chirurgicznej. Koniecznie czytaj więc dalej!

Kontakt z chemią zabroniony!

Biżuteria ze stali chirurgicznej jest co prawda odporna na rdzę i utlenianie, może jednak stracić swój naturalny blask, gdy wystawimy ją na działanie agresywnych substancji chemicznych. Postaraj się więc unikać agresywnych produktów do czyszczenia, perfumami czy kosmetykami o mocniejszym działaniu. Warto także zdejmować taką biżuterię przed kąpielą w basenie – chlorowana woda także może mieć bowiem na nią bardzo zły wpływ.

Regularne czyszczenie

Jak każda biżuteria, ta ze stali chirurgicznej również powinna być poddawana regularnemu czyszczeniu. Pozwoli Ci to utrzymać jej blask, a także usunąć wszelkie osady czy zabrudzenia. Do czyszczenia biżuterii ze stali chirurgicznej warto jednak używać delikatnych mydeł bądź specjalnych środków do czyszczenia biżuterii. Wystarczy wtedy zanurzyć Twój wisiorek, pierścionek czy bransoletkę bądź kolczyki w letniej wodzie z dodatkiem mydła i delikatnie pocierać miękką szczoteczką lub gąbką. Na koniec koniecznie opłucz Twoją biżuterię wodą i osusz z pomocą miękkiej ściereczki. Postaraj się jednak nie trzeć zbyt mocno i nie używaj do tego celu szorstkich materiałów — te z łatwością mogą bowiem porysować Twoją biżuterię.

Miejsce przechowywania także jest ważne

Co do tego nie ma żadnych wątpliwości! Twoja biżuteria ze stali chirurgicznej musi być bowiem chroniona nie tylko przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, ale i przed uszkodzeniami mechanicznymi. Warto przechowywać ją więc w suchym i zacienionym miejscu – na przykład w szkatułce czy specjalnym pojemniczku na tego typu dodatki.

Dodaj komentarz

Koszyk

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping